صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه رفاه
شماره ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ۱۰۷۸۱
شماره ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری ۳۲۰۷۶
News
دسته بندی اخبار صندوق
عنوان خبر اعلامیه پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری مشترک رفاه
منبع -
مقدمه اعلامیه پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری مشترک رفاه
متن خبر

 اعلامیه پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری مشترک رفاه

این صندوق با ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) از جمله صندوق‌های سرمایه‌گذاری موضوع بند (20) ماده (1) قانون بازار اوراق بهادار به شمار خواهد آمد. صندوق تحت نظارت سبا و بر اساس مقررات، اساسنامه و امیدنامه خود فعالیت خواهد کرد. اطلاعات این اعلامیه پذیره‌نویسی در مورد صندوق سرمایه‌گذاری مورد نظر کامل نیست . اطلاعات کامل راجع به اين صندوق در اساسنامه و امید نامه آن درج شده است. اساسنامه و اميدنامة صندوق از طريق شعب معرفي شده توسط شركت کارگزاری بانک رفاه کارگران ( سهامی خاص ) و نيز در تارنماي صندوق به نشاني WWW.REFAHFUND.COM  در دسترس علاقمندان است.

1) نام : صندوق سرمایه گذاری مشترک رفاه

2) اهداف: هدف از تشکيل صندوق، جمع‌آوري وجوه از سرمايه‌گذاران و اختصاص آنها به خريد انواع اوراق بهادار به منظور کاهش ريسک سرمايه‌گذاري، بهره­گيري از صرفه‌جويي‌هاي ناشي از مقياس و تأمين منافع براي سرمايه‌گذاران است.

3) موضوع و حدود فعالیت: موضوع فعاليت صندوق، سرمايه‌گذاري در سپرده‌هاي بانكي و كلية اوراق بهاداري است كه مجوز انتشار آنها توسط دولت يا بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران يا سبا صادر شده باشد.جزئیات بیشتردربند 2-3 امید نامه توضیح داده شده است .

4) مدت فعالیت: از تاریخ ثبت نزد سازمان بورس اوراق بهادار (سبا) به مدت 2  سال می باشد .

5) تابعیت و مرکز اصلی: تابعیت این صندوق ایرانی و محل اقامت آن تهران است.

6) روزنامة کثیرالانتشار: روزنامه‌ کثیرالانتشار جهت اطلاعیه‌های بعدی صندوق روزنامه دنیای اقتصاد خواهد بود.

7) هویت کامل و اقامتگاه مؤسسان: در تارنمای صندوق به آدرس WWW.REFAHFUND.COM منتشر شده است .

8) میزان تعهد و پرداخت مؤسسان: 100درصد از واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز صندوق به تعداد 1000 واحد را مؤسسان تعهد نموده‌اند و معادل ارزش مبنای آنها به میزان 1000000000 ریال را نقداً به حساب سپرده کوتاه مدت به شماره 2-770660-810-307 بانک پاسارگاد شعبه میرزای شیرازی کد 307 به نام صندوق در شرف تأسیس نقداً واریز کرده‌اند. مابقی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق به ارزش مبنای 49000000000 ریال برای پذیره‌نویسی و خرید عموم عرضه می‌گردد.

9 ) مزایایی که مؤسسان برای خود در نظر گرفته‌اند: صندوق دارای دو نوع واحد سرمایه‌گذاری عادی و ممتاز است. واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز در وهلة اول متعلق به مؤسسان است. این واحدها غیر قابل ابطال ولی قابل انتقال می‌باشد. مجمع صندوق از اجتماع دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز تشکیل شده و هریک از دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز به شرط داشتن حداقل 5 درصد ازکل واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز صندوق، از حق رﺃی در مجمع برخوردار خواهند بود .

10)حقوق دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری: هریک از دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری به نسبت تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری خود، درخالص دارایی های صندوق سهیم‌اند؛ اما حق تصمیم‌گیری در مورد دارایی‌های صندوق در چارچوب اساسنامة آن منحصراً از اختیارات مدیر صندوق است. دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری عادی در هر زمان می‌توانند مطابق مفاد اساسنامه اقدام به ابطال واحدهای تحت تملک خود نموده و سهم خود را از خالص ارزش دارایی‌های صندوق پس از کسر کارمزد ابطال، دریافت کنند.

11) حداقل و حداکثر واحدهای سرمایه‌گذاری: قیمت مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری برابر 1000,000 ریال است . حداقل تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری نزد سرمایه‌گذاران برای شروع فعالیت صندوق برابر 5000 واحد سرمایه‌گذاری است . صندوق در هر زمان حداکثر تا تعداد 50000 واحد سرمایه‌گذاری خواهد داشت.

 12) حداقل و حداکثر واحد سرمایه‌گذاری هر سرمایه‌گذار: به غیر از متولي، حسابرس، مدیر و مؤسسان، تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری هر سرمایه‌گذار در هر زمان، حداقل 10 واحد سرمایه‌گذاری و حداكثر 5% حداكثر واحد سرمايه‌گذاري خواهد بود.

13)مشخصات حساب بانکی مربوط به پذیره نویسی اولیه: حساب سپرده کوتاه مدت شماره 2-770660-810-307 به نام صندوق سرمایه‌گذاری مشترک رفاه در شرف تأسیس نزد بانک پاسارگادشعبه میرزای شیرازی کد 307 برای واریز وجوه نقدی پذیره‌نویسان و مؤسسان افتتاح شده است.

14) مدت پذیره نویسی: مدت پذیره نویسی اولیه ازساعت 8 صبح روز یکشنبه مورخ 6/4/89 آغاز و تا ساعت 14 روز چهارشنبه مورخ 9/4/89 ادامه خواهد داشت.

تبصره (1) چنانچه سقف سرمایة تعیین شده قبل از انقصای مهلت پذیره‌نویسی تکمیل و وجوه مربوطه تأمین گردد، عملیات پذیره‌نویسی متوقف خواهد شد.

تبصره (2) در صورت عدم فروش واحدهای سرمایه‌گذاری به میزان حداقل تعیین شده در اساسنامه، مؤسسان می‌توانند پذیره‌نویسی را یکبار، به مدت 2 روز از ساعت 8 صبح شنبه مورخ 12/4/89 تا ساعت 14 روز یکشنبه مورخ 13/4/89 تمدید نمایند.

تبصره (3) در صورتی که مطابق مفاد اساسنامه به هر دلیل برای پذیره‌نویسان، واحد سرمایه‌گذاری صادر نشود ، وجوهی که به حساب صندوق در شرف تاسیس واریز کرده اند؛ حداکثر 5 روز پس از پایان دورﺓ پذیره‌نویسی به حساب ایشان بازگردانده خواهد شد.

  15) مدارک مورد نیاز برای پذیره نویسی:

- مدارك هويتي(شناسنامه،گذرنامه،گواهینامه یا کارت ملی) براي شخص متقاضي سرمايه‌گذاري؛

- معرفي‌نامه براي نمايندگان اشخاص حقوقي، وکالت رسمی برای وکلا یا مدارک ولایت یا قیمومیت برای ولی يا قیم ؛

16) چگونگی پذيره نويسی: علاقه‌مندان به پذيره‌نويسي بايد در مهلت تعيين شده براي پذيره‌نويسي، با مراجعه به يكي ازشعب منتخب (مندرج در پيوست سه اساسنامه)، فرم پذیره نویسی را دریافت نمایند؛ سپس مبلغ مورد نظر برای سرمایه‌گذاری را به حساب مذکور در بند 13 این اعلامیه واریز کرده و فیش مربوطه را به همراه فرم پذیره نویسی تکمیل شده به نماینده مدیر در شعبه تحویل دهند. جزئیات بیشتر در پیوست (1) اساسنامه آمده است.

17) هزینه‌های تأسیس: مجموع هزینه‌های تأسیس صندوق شامل هزینه‌های آگهی و تبلیغات در رسانه‌های گروهی ، برگزاری جلسات و مجامع ، هزینه های نرم افزار و سایر هزینه‌ها تا زمان شروع فعالیت صندوق حداکثر معادل 130000000 ریال با ارایه مدارک مثبته و تصویب مجمع صندوق پیش‌بینی شده است.

18) در صورت وجود هرگونه تضاد میان این اعلامیه پذیره‌نویسی و اساسنامه صندوق، اساسنامه ملاک عمل خواهد بود.

19) ثبت این صندوق نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به منظور حصول اطمینان از رعایت مقررات قانونی و مصوبات اين سازمان و شفافیت اطلاعاتی بوده و به منزلة تأیید مزایا، تضمین سودآوری و یا توصیه و سفارشی در مورد این صندوق توسط سبا نمی‌باشد.

 

 

ابوالقاسم آقادوست

مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت کارگزاری بانک رفاه کارگران به عنوان نماینده مدیر/ضامن/موسس و کارگزار صندوق

 

پیوست